Něco o Simpsnových

27. září 2007 v 21:25 | Iruli |  Simpsnovi
The Simpsons Wallpaper
Jsou žlutí, jsou zábavní a mají jenom čtyři prsty na každé ruce. O kom že je řeč? Samozřejmě že o nejslavnější animované rodině na světě o rodině Simpsonových.

Simpsonovi jsou jednoznačně jedním z nejinteligentnějších, nejvtipnějších a nejoblíbenějších kreslených seriálů, které se kdy v televizi objevily po celém světě. Za deset let své televizní existence se stali mimořádně populárními mezi diváky (ale získali si navíc i vysoký kredit u televizních kritiků), obdrželi deset cen Emmy a letos dostanou svoji vlastní hvězdu na hollywoodském "walk of fame". Bart Simpson byl navíc časopisem Time zvolen do první desítky nejvlivnějších osobností zábavního průmyslu 20. století, spolu s Beatles, Frankem Sinatrou nebo Stevenem
Spielbergem. Na jednu animovanou rodinu to není špatné, že?
Legenda praví, že celý koncept OFF (Our Favorite Family Naše oblíbená rodinka), jak Simpsonovy familierně nazývají jejich fanoušci, vymyslel jejich autor Matt Groening během deseti minut, kdy čekal v kanceláři filmového a televizního producenta Jamese L. Brookse, kterému měl dodat námět na kreslený seriál (možná také proto se většina postav jmenuje po jeho rodičích anebo sourozencích). Celou rodinu pak zasadil do fiktivního amerického města jménem Springfield, o jehož lokaci se dodnes mezi simpsonovskými fanoušky vedou vzrušené debaty, a rodina Simpsonových tak byla na světě.
Historie Simpsonových
Na televizní obrazovce se Simpsonovi poprvé objevili v roce 1987, v dvouminutových skečích jako součást dnes už dávno zrušené show Tracey Ullmanové. V té podobě, v jaké je známe dnes, tedy jako samostatný dvacetiminutový seriál, byli poprvé vysíláni o dva roky později, jako první nový "prime-time" animák od roku 1960, kdy měli premiéru Flinstonovi. Za dalších osm let pak Simpsonovi překonali dosavadní rekord Flinstonových v počtu dílů, v roce 1997 oslavili desáté narozeniny televizní existence a vloni byl odvysílán jubilejní dvoustý díl, ve kterém jako zvláštní hosté vystoupila hudební skupina U2.
Mezi typické znaky Simpsonových patří kromě výborného humoru, trefné satiry a nespočetného množství kulturních odkazů a narážek, také celá řada slavných osobností, které se v nich objevily, ať už samy za sebe, nebo jako hlas nějaké postavičky. Jejich výčet by zabral nejméně celou stránku, ale uveďme alespoň některé: Paul McCartney, Dustin Hoffman, Aerosmith, Magic Johnson, Elizabeth Taylorová, nebo Meryl Streepová. Dalším typickým znakem je takzvaný "freeze frame fun", tedy vtípky, jež postřehnete pouze tehdy, když si danou epizodu pouštíte na videu zpomaleně po jednotlivých obrázcích (frames).
Podobných vtípků se dá v každé epizodě najít hned několik a ne každý si jich všimne: a tady už (konečně) přichází ke slovu Internet, na němž se poznatky mnoha diváků z celého světa dají dohromady, a vzniká tak velice komplexní a detailní pohled na danou epizodu. Z tohoto hlediska, tedy pokud hledáte především zajímavé simpsonovské informace, a nikoliv obrázky, kterých se všude po síti válejí stovky a tisíce (jenom domén druhého stupně nějak spojených se Simpsonovými je asi dvě stě), je nejlepší volbou pro ty, kdo dobře vládnou anglickým jazykem, stránka www.snpp.com.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Yumako Yumako | 10. února 2008 v 18:50 | Reagovat

--------REKLAMA--------

Ahoj ,omluva za reklamku - Běž na blog ourklub.blog.cz a registruj se ...tady máš pár důvodů proč :

1.Po registrování ti na e-mail napíšu adresu tajné klubové stránky

2.Dostaneš svou postavičku

3.Dostaneš svůj pokoj

4.Kup si za body další pokoj !

5.Nadi si další kamarády

6.Bleskovky !

A ještě toho chci udělat vííce :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama